Witamina D2000 FORTE

 

Suplement diety, w postaci kapsułek do połykania, przeznaczony dla osób dorosłych. (Kapsułki zawierają witaminę D3 (cholekalcyferol) i witaminę E).

Witamina D w organizmie człowieka pochodzi z dwóch źródeł: z syntezy skórnej oraz z diety. W skórze witamina D3 jest wytwarzana pod wpływem promieniowania słonecznego UV. Nie jest więc wytwarzana we wszystkich porach roku. W okresie jesienno- zimowym, z powodu niewystarczającego nasłonecznienia, witamina D praktycznie nie jest syntezowana.

 

afrafrarararrararw

hdhdhdhs

Witamina D3 zawarta w jednej kapsułce pomaga:

– w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego,

– w utrzymaniu zdrowych zębów, ponieważ umożliwia dobre wchłanianie
i wykorzystanie w organizmie człowieka fosforu i wapnia,

– w utrzymaniu mocnych kości, ponieważ umożliwia utrzymanie prawidłowego stężenia wapnia we krwi, co korzystnie wpływa na proces mineralizacji tkanki kostnej,

-w prawidłowej pracy mięśni, w tym ciśnienia sercowego, ponieważ wpływa korzystnie na prawidłowe działanie układu mięśniowego i nerwowego.

Witamina E zawarta w jednej kapsułce:

– wskazuje działanie ochronne przed stresem oksydacyjnym wywołanym przez wolne rodniki.

Składniki: olej słonecznikowy; żelatyna wieprzowa; glicerol; woda; witamina E (octan DL – alfa – tokoferylu); witamina D (cholekalcyferol). Zawartość składników odżywczych w zalecanej porcji dziennej witamina D – 50 µg (1000%), witamina E – 5 mg ekwiwalentu alfa tokoferolu (41,7%). W nawiasie podano procent zalecanego dziennego spożycia.
Ważne informacje:  preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu.

Ostrzeżenia:  nie przekraczać zalecanej porcji dziennej ( 1 kapsułka). Preparat należy chronić przed bezpośrednim światłem, przechowywać w suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25° C, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Zawartość opakowania:  60 kapsułek a 380 mg.

Masa netto: 22,8 g.